A másik érzéseinek, gondolkodásának, személyiségének megértése segít a félreértések miatt keletkezett elakadásokban, konfliktusokban. Ezzel megérthetjük, mi a viselkedésének mozgatórugója, mi váltja ki a negatív szándékát felénk, és az ellenséges érzést bennünk. Ha betekintést nyerünk az életünkben felmerülő elakadt kapcsolatokba, akkor harag, neheztelés, sértettség helyett könnyen megérthetjük a másik ember nézőpontját is.
Lehet, hogy a másik fél nincs is tisztában vele, hogy elnyom, vagy érzelmileg bántalmaz, hiszen csak meg akar óvni és ezek az eszközei. Valójában így tud szeretni. Legyen az szülő-, gyermek-, párkapcsolat, vagy munkahelyi terület, az esetek 98 százalékában segít, ha megismered a másik fél álláspontját. Sokkal könnyebb ennek tudatában megbocsátani, elengedni a sérelmek által létrehozott energetikai kötelékeket, haragot, bosszút, bűntudatot.
Sokszor kiderül, hogy abból származik a feszültség, hogy eltérő értékrenddel, világnézettel, hitrendszerekkel rendelkezünk. Az is lehet, hogy egy nem tisztázott kommunikációs félreértés dagasztotta óriásivá a problémát.
Ha ez világossá válik, vagy tisztázódik a konfliktus, vagy megérted, hogy nem tudod megváltoztatni a másikban ezt, de mostantól ártani sem tud Neked. Elengeded a felé támasztott elvárásaidat, és átkeretezed magadban a kötődés minőségét. Ezáltal az érzéseid is megváltoznak, létrejön benned egy megnyugvás érzés, nagyobb feszültség esetén egy semleges álláspont a kapcsolattal szemben.
Ahogy benned létrejön a változás, energetikailag elindul a kapcsolat rendeződése, ami a másik emberhez is elkerülhetetlenül eljut. Ilyenkor akaratlanul is késztetést érzel, és lehetőségeket kapsz megnyílásra, a kapcsolat rendezésére. Ha ez megvalósul, sikerrel letetted egy felesleges, dédelgetett terhedet.